لوگو ussd

USSD Panel ارائه دهنده خدمات خريد کد USSD

با امکان تست و پشتيباني رايگان


021-910 26 910

پاسخگویی تلفنی: 9 الی 17 پنچ‌شنبه‌ها 9 الی 13

وب سرویس اتصال کد USSD به وب‌سایت شما


این راهنما جهت سهولت در کار برنامه‌نویسانی طراحی شده است که قصد دارند کد USSD خود را به نرم‌افزارهای کاربردی خود ارتباط دهند.

اصول کار وب‌سرویس به این صورت است که شما عملیات مربوط به یک منو را «وب سرویس» تعریف نموده و یک آدرس اینترنتی به آن اختصاص می‌دهید.


آموزش اتصال کد ussd به وبسایت شما


در صورتی که شخصی این منو را شماره‌گیری کند پارامترهای زیر به آدرس اینترنتی شما بوسیله متد GET ارسال می‌گردد:نام پارامتر

توضیحات

mobile

شماره موبایل تماس گیرنده

call

محتوای رشته شماره‌گیری شده

password

رمز تنظیم شده برای وب‌سرویس توسط شما در قسمت تنظیمات کد USSD

session_id

یک عدد یکتا که تا پایان قطع ارتباط در فراخوانی‌های بعدی نیز برای این شخص ثابت باقی می‌ماند


برای مثال اگر آدرس اینترنتی شما به صورت زیر وارد شده باشد و شخصی با شماره موبایل 09123334455 این گزینه را شماره‌گیری کند در همان لحظه این آدرس بدین صورت فراخوانی می‌گردد:


https://www.USSDPanel.Com/weather.php


https://www.USSDPanel.Com/weather.php?mobile=09123334455&call=*500*1234*1&password=webservice password&session_id=1a6546fd-t4532-876y


  • در صورتی که یک وب‌سرویس عمومی راه‌اندازی کرده‌اید و نیازی به چک کردن شماره موبایل و مابقی پارامترها ندارید می‌توانید بدون توجه به آن‌ها هر پاسخی که نیاز دارید ارسال نمائید تا برای تمام اشخاصی که این گزینه را شماره‌گیری می‌کنند نمایش داده شود.

  • در غیر این صورت با پردازش این اطلاعات در سمت خودتان پاسخ مناسب را در خروجی چاپ نمائید.

  • پاسخ شما باید به صورت متن و بدون هیچ‌گونه کد برنامه‌نویسی و یا کد html بوده و فقط متن مورد نظرتان را در خروجی چاپ کنید.

  • پارامتر password به این دلیل ارسال می‌گردد تا شما مطمئن باشید آدرس وب‌سرویس سمت شما از طریق USSD Panel فراخوانی شده است. در هر لحظه می‌توانید این رمز را در قسمت تنظیمات کد USSD تغییر دهید تا در صورت شماره‌گیری کد USSD شما، به همراه پارمترهای دیگر، این رمز نیز برای شما ارسال گردد.

  • در صورتی که می‌خواهید به سشن کاربر خاتمه دهید و در جواب شما نتواند پاسخ دیگری وارد کند در انتهای پاسخ خود در وب سرویس [end] را ارسال نمایید.

  • در صورتی که متن پاسخ شما طولانی بوده و بیشتر از یک صفحه باشد به صورت هوشمند توسط USSD Panel صفحه بندی شده و عبارت‌های صفحه بعد و صفحه قبل نیز به آنها اضافه خواهد شد.یک نمونه کد ساده به زبان php برای تست وب ‌سرویس USSD


تکه کد زیر را در یک فایل php کپی کرده و پس از آپلود آن بر روی سرور آدرس فایل را به عنوان آدرس وب سرویس در منوی USSD Panel وارد کنید.

با فراخوانی منو مورد نظر، شماره موبایلی که کد را شماره‌گیری نموده به همراه کد گرفته شده و پارامتر session id به عنوان خروجی برگردانده می‌شود و به دلیل استفاده از کلیدواژه [end] در پایان پاسخ، کاربر قادر به وارد کردن کاراکتر نبوده و سشن خاتمه می‌یابد.<?php

$mobile=$_REQUEST['mobile'];

$call=$_REQUEST['call'];

$session_id=$_REQUEST['session_id'];

echo ('mobile:'.$mobile.PHP_EOL.'cal:'.$call.PHP_EOL.'session id:'.$session_id.'[end]');

exit();

?>شما با امکان وب سرویس می‌توانید کد USSD خود را به تمام تکنولوژی‌های روز و انواع نرم‌افزار ها و سخت‌افزارها متصل نمائید. در صورتی که نیروی فنی در دسترس خود ندارید پروژه خود را به USSD Panel بسپارید تا توسط متخصصان شرکت برای شما پیاده‌سازی گردد.


سرویس کسب درامد از USSD

با همکاری در فروش کد و زیرکد USSD درامد کسب کنید!

بعد از ثبت نام در سایت به شما کدی اختصاص می یابد. در صورتی که هر کاربری هنگام ثبت نام این کد را به عنوان معرف ثبت نماید به نسبت خدمات خریداری شده درصدی از خرید این مشتری به حساب شما واریز می شود...

ایجاد منو و محتوای دلخواه به صورت نامحدود

بعد از خرید کد USSD می توانید با پنل تحت وب به صورت آنی منوی مورد نظر خود را اضافه و یا ویرایش نمایید.

نظرسنجی و مسابقه حرفه ای

شما می توانید انواع نظرسنجی و مسابقه را در کد USSD خود فعال کنید و با تعیین زمان معتبر بودن مسابقه امکان شرکت در مسابقه را محدود نمایید. پس از پایان مسابقه و نظر سنجی فایل اکسل شرکت کنندگان بر اساس گزینه دلخواه و یا کل نتایج قابل دانلود است.

باشگاه مشتریان USSD و اندروید

سرویس باشگاه مشتریان همزمان با USSD و اپلیکیشن اندروید ارتباط داشته و مشتریان شما می توانند با استفاده از کد USSD و یا اپلیکیشن اندروید «مولوپ» از امکانات باشگاه مشتریان استفاده کنند.

درخواست خدمات یا پشتیبانی

کاربر با شماره گیری کد USSD منویی که شما به این قابلیت اختصاص داده اید می تواند درخواست پشتیبانی و یا خرید خدمات بدهد. در همان لحظه درخواست مشتری، پیامکی برای مسئول فروش و یا پشتیبانی شما ارسال می شود که اطلاعات کاربر در آن درج شده است..

پاسخ متنی یا پیامکی به درخواست مشتریان

در هر منو کد USSD می توانید مشخص کنید تا برای کاربر یک پیام در محیط USSD نمایش داده شود که هیچ هزینه اضافی در بر نخواهد داشت و یا تنظیم کنید تا به محض شماره گیری آن منو، پیامکی برای کاربر ارسال گردد.

استفاده رایگان کاربران از شماره‌ی رند شرکت به شماره 3000181818

کاربران USSD Panel می توانند بدون هیچ هزینه ای بابت خرید شماره پیامک، از شماره رند شرکت برای ارسال اطلاعات بصورت پیامک بر روی موبایل تماس گیرنده استفاده کنند. در ضمن در صورتی که مشتری سامانه اختصاصی تهیه کند، کلیه پیامک ها با شماره اختصاصی ایشان ارسال خواهد شد.